Gradonačelnik obavio posao oporbe i predao DORH-u nalaz revizije djelovanja GČ Rakovac

Gradonačelnik obavio posao oporbe i predao DORH-u nalaz revizije
djelovanja GČ Rakovac

Na dan 10. veljače gradonačelnik Grada Karlovca Damir Jelić Općinskom državnom odvjetništvu u Karlovcu predao je nalaz interne revizije redovne djelatnosti Gradske četvrti Rakovac radi “uvida, ocjena i poduzimanja mjera i radnji” iz nadležnosti državnog odvjetništva. Kako smo pisali, revizija datirana na listopad, a urudžbirana u prosincu ukazala je na niz nepravilnosti u raspolaganju sredstvima koja su pristizala u GČ Rakovac u razdoblju između 2007. i 2011. godine dok je predsjednica ispred HDZ-a bila Jelena Laić.

U dopisu medijima gradonačelnik Jelić tvrdi kako je revizija završila u siječnju 2012. i da je, s obzirom “da zna svoje dužnosti i obaveze prema građanima Karlovca” te je u skladu s tim i postupio te predao dokumentaciju nadležnim tijelima. Gradonačelnik u priopćenju kaže i to da je osuditi pojedinca prije završetka pravosudnog postupka sve drugo osim građanske dužnosti i dužnosti gradonačelnika, i skladu s tim tvrdi kako su sve informacije koje se trenutno objavljuju od strane pojedinaca iz različitih interesa “kleveta ili blaže rečeno, dezinformiranje”. “Jedina je istina da je revizija moguće nepravilnosti, da je sa završnim nalazom upoznato Općinsko državno odvjetništvo i sve nadležne institucije moje provode postupak.” Ono što u priopćenju ne piše je zašto je gradonačelnik od sadašnjeg SDP-ovog vodstva GČ Rakovac tražio da ne idu s nalazom revizije u javnost do 19. ožujka. Nije objasnio ni činjenicu zašto je  nakon prijave DORH-u svejedno 15. veljače na Skupštini HDZ-a Rakovac  kao član TO Rakovac i predsjednik HDZ-a Karlovca predložio upravo Jelenu Laić za novu predsjednicu. Vjerojatno po načelu presumpcije nevinosti.

Uz bok gradonačelnika, na istom dopisu javnosti se obratio i čelnik rakovačkog SDP-a i predsjednik Gradske četvrti Rakovac Žarko Latković ističući kako je vodstvo četvrti još u lipnju prošle godine obavijestili javnost po sumnjama u nepravilnosti, pa sada nisu smatrali potrebnim izlaziti u javnost s obzirom da je gradonačelnik postupio korektno i u skladu s njihovim zahtjevima, a revizija je predana Državnom odvjetništvu. Ostaje dojam da je u ovoj pomirljivosti SDP dopustio gradonačelniku da ispade pravednik i skupi političke poene u slučaju u kojem je njegova politička odgovornost neupitna.

KAportal.hr

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@kaportal.hr ili putem forme Pošalji vijest