
Policijska istraga potvrdila je sumnje da su 49-godišnjak iz Barilovića i 48-godišnjak iz Karlovca od 2005. do 2007. godine “nabavili krivotvorene svjedodžbe o završenom srednjoškolskom obrazovanju i diplomu o završenom visokoškolskom obrazovanju temeljem kojih su ostvarili zaposlenja u okviru gradskih institucija i tvrtki Grada Karlovca”.
Radi se, dakako, o komunalnom redaru u Gradu Marijanu Brnardiću i bivšem direktoru Hrvatskog radio Karlovca Marijanu Stavljeniću koji su unatoč tome što za to nisu imali potrebnu stručnu spremu radili u gradskoj upravi, odnosno gradskoj tvrtki.
Nakon županijske pročelnice s lažnom diplomom Bernardice Topolnjak – Halapa i šefa marketinga Zorin doma koji se također lažno prikazivao da ima završen fakultet Gorana Đuraševića, još jedan skandal s lažnim diplomama potresao je gradske institucije dok će, javlja policija, najvjerojatnije dobiti svoj sudski epilog. Sad je, međutim, na redu Općinsko državno odvjetništvo u Karlovcu kojem je policija proslijedila izvješća.
Provedenim kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je da su 49-godišnjak iz Barilovića i 48-godišnjak iz Karlovca od 2005. do 2007. godine nabavili krivotvorene svjedodžbe o završenom srednjoškolskom obrazovanju i diplomu o završenom visokoškolskom obrazovanju temeljem kojih su ostvarili zaposlenja u okviru gradskih institucija i tvrtki Grada Karlovca. Protiv obojice Općinskom državnom odvjetništvu u Karlovcu proslijeđena su izvješća.
KAportal.hr