Iz Vodovoda zatražili mišljenje potrošača na Opće uvjete, pa dobili i pohvalu

Iz Vodovoda zatražili mišljenje potrošača na Opće uvjete, pa dobili
i pohvalu

Karlovačka udruga potrošača Korana sinoć je pohvalila vidan napredak u suradnji s gradskom upravom i prije svih s gradskim poduzećima Vodovodom i kanalizacijom te novoosnovanom Gradskom toplanom.

Kako je zaključeno na sastanku Upravnog odbora ove vrlo aktivne udruge građana, posebno je primjeren odnos Vodovoda i kanalizacije koju nijedan zakon nije obvezivao da zatraži mišljenje i suglasnost za Opće i tehničke uvjete isporuke vodnih usluga no to su ipak učinili.

– Direktor Ivan Mrzljak nije iskoristio mogućnost zakonskog monoplizma, nego je prvo poslao tekst prijedloga Općih uvjeta na usuglašavanje u ROZP – regionalnu organizaciju zašte potrošača, te je prihvatio koliko je bilo moguće njihove primjedbe i sugestije i za takav dorađen prijedlog zatražio mišljenje Savjeta za zaštitu potrošača grada Karlovca, kažu u Udruzi.

To je, dodaju, koliko je njima poznato, prvi takav primjer u Hrvatskoj gdje je do punog izražaja došlo uzajamno uvažavanje subjekata zaštite potrošača i trgovačkog društva koje pruža javnu uslugu pružanja vodne usluge.

– Raduje i spremnost u Vodovodu da dorađuje Opće uvjete kako to stvarna situacija bude omogućavala. Svi smo svjesni da će ulaskom u EU doći do korekcija cijena i usluga, ali smo uvjereni da takvim zajedničknim promišljanjem i idejama možemo bezbolno prevladati sve poteškoće, na zajedničko zadovoljstvo, kažu u Korani.

KAportal.hr

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@kaportal.hr ili putem forme Pošalji vijest