Ugodna ljetna večer uz austrijski jazz u perivoju i Singrlice na Starom gradu

Ugodna ljetna večer uz austrijski jazz u perivoju i Singrlice na
Starom gradu

Već smo duboko u srpnju pa možemo s punim pravom reći kako je Karlovac nastavio prošloljetni trend brojnih manifestacija i događaja. I ovo ljeto vrlo je sadržajno, a osim onih većih manifestacija poput krijesova, etno jazz festivala, Nepokorenog grada i sličnih, od kojih nas neki poput festivala ArtiKA tek očekuju, bilo je i nekoliko vrlo ugodnih glazbenih večeri. Jedna od najljepših svakako se dogodila večeras, kada je Karlovac bio u znaku jazza u perivoju i vrhunske domaće etno glazbe na Starom gradu Dubovcu.

U ugodnom i za koncerte, sve je očitije, gotovo idealnom ambijentu Starog grada, koncert su održale Singrlice, samoborsko-karlovačka vokalna skupina koja je za svoj album “Made in Tradicija” dobila i ovogodišnjeg Porina za najbolji etno-album. Sve popularnije Singrlice privukle su na Dubovac uistinu velik broj posjetitelja, mnogi su morali i odstajati koncert, no to im nije nimalo smetalo. Kao posebni gost Singrlica zapjevao je i Jacques Houdek. Nakon uspješnih koncerata klape Furešti i Singrlica, mali trodnevni ciklus koncerata na Starom gradu sutra će završiti izvrsni mladi karlovački Big Band, koji djeluje pod okriljem Puhačkog orkestra grada Karlovca.

A u najljepšem karlovačkom perivoju, na terasi Papa’s bara, mnogobrojne posjetitelje (ne samo na terasi, već i na okolnim klupicama i šetalištima) zabavio je sjajni mladi austrijski jazz bend Robert Spelberg’s Great Groove. Izvrsni instrumentalisti, mahom s Kunstuniversitäta u Grazu, uz iznimku trubača Wernera Hansmanna, koji je poznato ime austrijske jazz scene, ali i samog osnivača benda, Nizozemca Roberta Spelberga, koji je bivši student tog fakulteta, a Great Groove je bend koji je bio njegov studentski diplomski rad, koji je prerastao u vrhunski funky jazz bend. Karlovčani su istinski uživali u odličnom muziciranju mladih Austrijanaca i njihovog nizozemskog osnivača, a u Parku Vila u Dugoj Resi to će sutra moći učiniti i Dugorešani u sklopu Kunstbunker Music Festivala pa im svakako treba preporučiti da ne propuste ovaj odličan koncert.

KAportal.hr

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@kaportal.hr ili putem forme Pošalji vijest