– … Pa mogli bi održati i sjednicu gradske skupštine! Najčešća pitanja bila su vezana uz ostanak karlovačkog dopisništva, ili kako ga je Radman nazvao “mjestom troška”! – Karlovac ne ostaje bez HRT-a, nego će dopisništvo drugačije funkcionirati jer želimo primijeniti nove tehnologije rada – rekao je između ostaloga glavni ravnatelj HRT-a i nastavio – HRT će ostati u Karlovcu, ali s drugim tehnologijama… Prisutne je dakako zanimalo što će biti s petero zaposlenih u karlovačkom tv-dopisništvu, na što nije dan konkretan odgovor. Također još uvijek nije poznato i na koji će način biti reorganizirano karlovačko dopisništvo HRT-a. Potvrdio je međutim da će HRT u Karlovcu drugačije raditi?!
Osvrnuo se i na sastanak sa županima iz županija u kojima je najavljeno gašenje dopisništava.
– Hrvatska radiotelevizija nema namjeru niti očekuje usluge županija u participiranju i pomoći u financiranju dopisništva što su nam predlagali – kaže Radman smatrajući da HRT to treba mora sam rješavati kako bi zadržali nepristranost rada. Najavio je i da uskoro ponovno dolazi u Karlovac, ovoga puta na sastanak sa županom i gradonačelnikom, gdje bi se raspravljalo o smanjenju troškova ovdašnjeg “mjesta troška”. Ponovio je da Grad i Županija ne smiju izravno sudjelovati zbog europskih normi i standarda vezanih uz nacionalne televizijske kuće.
Radman je najavio da će se restrukturirati cijeli sustav HRT-a i to ne samo preko otpuštanja radnika, iako se planira smanjiti broj zaposlenih do negdje 700 zaposlenika. Trenutno oko 380 zaposlenih ima jedan od uvjete za odlazak mirovinu.
– Dio ljudi bi trebao ostati, jedni će dobiti razmještaj, a neki otkaz ugovora o radu – rekao je Goran Radman koji je djetinjstvo proveo u Karlovcu, polazeći OŠ “Mile Mraović Simić”, a i rakovački je gimnazijalac.
Veliki problem je dotrajala oprema cjelokupnog HRT-a, a čuli smo i da je kamera u karlovačkom dopisništvu starija je od 27 godina! Radman je naglasio da HRT počinje s ulaganjima u nove tehnologije jer je to neophodno za daljnje funkcioniranje nacionalne televizije, a dio tog projekta je i karlovačko dopisništvo. S novom organizacijom rada krenulo bi se od ove jeseni. Rekao je i da je HRT prošlu godinu završio s 95 milijuna kuna u plusu, ali i da nažalost još uvijek više troše nego što zarađuju. Smatra da će trebati nekoliko godina poslovati pozitivno da se minusi u poslovanju koji nisu mali saniraju.
KAportal.hr