Četvero Karlovčana nastupilo u Italiji na najtežem mountain bike maratonu u Europi

Karlovački BBK T-Rex imao je svoje predstavnike;  Srđan Puškarić, Boris Basta, Roman Grdanjski i Denis Tomašić. Puškarić je u kategoriji elite zauzeo 39. mjesto, Gdanjski je u kategoriji master M3 zauzeo 71. mjesto, Basta 80., a Tomašić je zauzeo 101. mjesto u kategoriji master M2.

Koliko je maraton popularan među brdskim biciklistima, govori nam podatak da su sve startnine rasprodane u roku od 24 sata, gotovo godinu dana prije održavanja same utrke. Biciklisti su trebali savladati stazu dugačku 84 kilometara i čak 4300 metara visinske razlike, što je gotovo kao i polovica uspona na najviši vrh svijeta, Mount Everest. Utrka je također uvrštena u kalendar svjetske biciklističke federacije kao prestižna Marathon World Series utrka. Za sljedeću godinu, na istoj se stazi održava se Svjetsko prvenstvo u brdskom biciklizmu u disciplini maraton – kaže Denis Tomašić, predsjednik BBK T-Rex .