Na turniru Susedgrad sokol pokal, karlovačkim “pandama” tri prva mjesta

U dvorani Sutinska vrela u Zagrebu održani su tradicionalni taekwondo turniri Susedgrad Sokol pokal. Na turnirima je nastupilo preko 750 natjecatelja iz nekoliko država. Taekwondo klub Banija Pandas nastupio je sa 12 natjecatelja.

REZULTATI Oscar Kovačić (MSM -33 kg) 1. mjesto, Vito Petrić (MSM -30 kg) 2. mjesto, Lana Grubiša (MSŽ -24 kg) 3. mjesto i Vito Vojak (MSM -30 kg) bez plasmana. Mona Petrić (KŽ -37 kg) 1. mjesto, Leona Grubiša (MKŽ -27 kg) 1. mjesto, Gabrijela Fehervari (MKŽ -30 kg) 2. mjesto, Lucija Hrebac (KŽ -37 kg) 2. mjesto, Mia Šnajder (MKŽ -39 kg) 2. mjesto, Petar Fičko (MKM -33 kg) 3. mjesto, Hana Skočibušić (MKŽ -43 kg) 3. mjesto, bez plasmana ostala je Aleksandra Macut. Mlađe kadetkinje osvojile su ekipno 2. mjesto.

Tekvondaši Karlovca nastupili na dva natjecanja – Casovia Open u Slovačkoj i Susedgrad sokol pokal

Na turniru Susedgradu zlatne medalja osvojili su: Maja Dumenčić (KB2), Zdravko Ferenčina (MA3), Matea Beršinić (SB2) i Mirsad Bečirović (MA1). Srebrnu medalju je osvojio Marko Strusa (SA2), a brončanu Maks Rakočević i Danijel Bešić (oba KA5). Nastupio je još i Mateo Goldašić (KA1). U borbama su nastupili Maks Rakočević (MK-27) koji se okitio srebrnom medaljom te kadetkinja Veronika Biličić (-51 kg).

U Slovačkoj turnir okupio 200 natjecatelja iz šest država. Nastupili su: Martina Marić (seniorka -53 kg) zlatna medalja, Tomislav Štefanac (kadet -49 kg) zlatna medalja, Andrea Peleš (seniorka -49 kg) srebrna medalja, Martin Štefanac (mlađi kadet -36 kg) srebrna medalja, Leoni Polović (mlađa kadetkinja -27 kg) srebrna medalja i Arijan Jelenović (junior -55 kg) brončana medalja. Arijan je nastupio i u formama gdje je također osvoji brončanu medalju.

Dugoreškim borcima tri zlata

Tri zlatna odličja osvojili su dugoreški tekvondaši na kriterijskom turniru Susedgrad Sokol pokal. Odličnim borbama do zlata su došli: Matija Brcković, Tin Katić i Marin Vrataić. Kadet Tin Katić je ujedno izborio mjesto u kadetskoj reprezentaciji Hrvatske koja će sudjelovati na Austrija Openu sljedećeg mjeseca.

Na turniru u Zagrebu još su nastupili: Roko Blašković, Dora Černelić, Dominik Aršulić, Ivano Belavić i Ivano Križanić ali nisu uspjeli osvojiti odličja.