
Prema 25-godišnjaku je, izvijestila je još Policijska uprava karlovača, također postupano i sukladno Zakonu o sigurnosti prometa na cestama
Policija javlja o novim sprječavanjima ilegalnih migracija pa tako navade da su policijski službenici PU karlovačke proveli kriminalističko istraživanja nad stranim državljanima s dozvolama boravka u Republici Hrvatskoj, 39-godišnjim državljaninom Indije i nad 25-godišnjim državljaninom Ukrajine.
Obojicu su osumnjičeni za počinjenje kaznenog djela Protuzakonito ulaženje, kretanje i boravak u Republici Hrvatskoj, drugoj državi članici Europske unije ili potpisnici Šengenskog sporazuma iz čl. 326. KZ-a.
Prevozili ih
– Provedenim kriminalističkim istraživanjem je utvrđeno da su osumnjičeni muškarci 22. veljače, na području općine Vojnić, u dva odvojena slučaja u vozilima šibenskih i zagrebačkih registarskih oznaka prevozili strane državljane koji su nezakonito ušli u Republiku Hrvatsku, kažu u PU karlovačkoj.
Svi strani državljani izrazili su namjeru podnošenja zahtjeva za međunarodnu zaštitu.
U pritvoru
Zbog osnovane sumnje da su ih osumnjičenici prevozili iz koristoljublja, za unaprijed dogovoreni novčani iznos, uz kaznenu prijavu nadležnom državnom odvjetništvu, policijski službenici su ih, u zakonskom roku, predali pritvorskom nadzorniku PU karlovačke.
Prema 25-godišnjaku je, izvijestila je još Policijska uprava karlovača, također postupano i sukladno Zakonu o sigurnosti prometa na cestama.