POSLJEDICE RATA
Grupacija Bjelin povećava ulaganja u proizvodnju, dodatni napori se ulažu i u dovršetak najveće svjetske tvornice drvenih podova u Ogulinu
Iz grupacije Bjelin najavljuju kako će se u kratkom vremenskom periodu fokusirati na proizvode koji se mogu proizvoditi u većim količinama.
Iz tvrtke Bjelin poručuju kako će se suprotstaviti općoj nestašici građevinskog materijala koji utječe na industriju građevinarstva i podova povećanjem ulaganja u svoje proizvodne mogućnosti.
Kako dodaju, ruski rat protiv Ukrajine nedvojbeno će stvoriti negativne posljedice za industriju stvaranjem kašnjenja građevinskih projekata.
Sadržaj se nastavlja...
Upravo se čita
-
Temperature su vani tolike da je smrtonosno šetati napolju. Samovozeći leteći taxiji Mate Rimca dominiraju nebom, ali još uvijek nije gotovo suđenje Todoriću. Državno odvjetništvo je poduzelo sve da ga održi na životu, njegovo tijelo je spojeno na neku vanzemaljsku tehnologiju koja mu omogućava rad vitalnih funkcija.
-
Iz prodaje su povučeni bademi u pakiranju od 50g, broj šarže 0722121202, s oznakom najbolje upotrijebiti do 15. prosinca ove godine
-
Bio je Uskrs, a Plitvice su bile u magli, pod snijegom, ali i barikadama pobunjenih Srba koji nisu priznavali demokratski izabranu hrvatsku vlast. Nekoliko stotina policijskih specijalaca poslano je prije 32 godine da uvede red na to područje. Danas su se prisjetili dana kada je počeo rat, a oni izgubili kolegu. Priču donosi reporterka RTL-a Danas Nikolina Radić
- Bjelin svu svoju hrastovu sirovinu dobiva iz Hrvatske, ali i Rusija i Ukrajina veliki su izvoznici hrasta i drugih drvenih materijala za industriju podnih obloga. Obje zemlje imaju značajnu proizvodnju parketa, koja je sada izravno pogođena ratom koji je u tijeku i kasnijim sankcijama.
Prema Bjelinovim procjenama, 25 posto hrastovih daščica proizvedenih za europska tržišta potječe iz Rusije i Ukrajine. Nedostatak hrasta općenito, a posebno parketa bit će značajan, a mnogi građevinski projekti su u opasnosti od značajnih kašnjenja zbog otkazivanja isporuka podnih obloga.
Proizvodni pogoni Bjelina i Pervanovo Grupe nalaze se u Švedskoj i Hrvatskoj, s najvažnijim sirovinama dobavljenim iz hrvatskih šuma.
- Opća oskudica drvenih sirovina ne utječe na Bjelinove proizvodne mogućnosti. Kako bi se suprotstavili negativnim posljedicama općeg nedostatka drvenih podova koji utječu na industriju, grupa će povećati svoju proizvodnju i proaktivno surađivati s vlasnicima licenci i drugim proizvođačima podnih obloga, kažu.
Prošle godine započela je izgradnja tvornice drvenih podova Bjelin Ogulin 2 koja se nalazi u Ogulinu u Hrvatskoj.
- Nakon završetka, tvornica će biti najveća svjetska tvornica drvenih podova. Grupacija je odlučila povećati i unaprijediti ulaganja u postojeće objekte te ubrzati dovršetak nove hrvatske tvornice podova, poručuju iz tvrtke.
Prioritet će imati proizvodnja Učvršćeno drvo Woodura® drvenih podova, proizvedenih patentiranom tehnologijom Woodura®. Ova proizvodnja zahtijeva deset puta manje hrasta u odnosu na tradicionalnu proizvodnju parketa, što zauzvrat može rezultirati više drvenih podova od manje sirovina. Bjelin će se, u kratkom vremenskom periodu, fokusirati na proizvode koji se mogu proizvoditi u većim količinama.
Cilj je dati značajan doprinos u zamjeni dijela kapaciteta za proizvodnju drvenih podova koji se sada gube u vezi s ruskim ratom protiv Ukrajine.
Grupa je odmah prekinula svu prodaju Rusiji i Bjelorusiji, što je priopćeno u ranijem priopćenju za javnost iz Bjelina. Grupa podupire Ukrajinu kroz donacije međunarodnom Crvenom križu i UNHCR-u.
Izdvojeno
-
Kako smo daleko najčitaniji i najposjećeniji portal (i medij) u Karlovcu i Karlovačkoj županiji, svakako imamo i najveću odgovornost prema vama koji nas svakodnevno pratite.
-
Temperature su vani tolike da je smrtonosno šetati napolju. Samovozeći leteći taxiji Mate Rimca dominiraju nebom, ali još uvijek nije gotovo suđenje Todoriću. Državno odvjetništvo je poduzelo sve da ga održi na životu, njegovo tijelo je spojeno na neku vanzemaljsku tehnologiju koja mu omogućava rad vitalnih funkcija.
-
Sindikalni izračuni potvrđuju da je sve skuplje. Upravo je hrana najveći dio mjesečnog budžeta najsiromašnijih.
-
Rashodi po stanovniku u ovom segmentu su 2021. godine bili 6,45 eura, a po projekciji u 2027. godini su opet 6,45 eura? Dakle isti, pita se vijećnik.
Reci što misliš!