TRAIL LIGA

Gabrijela Šalković druga na 3. Sahara Trailu u Đurđevcu, karlovački RaN 047 ekipno na osmom mjestu

U Đurđevcu je ovog vikenda održan 3. Sahara Trail, atraktivna utrka koja je obuhvaćala i jedinu hrvatsku pustinju - Đurđevačke Pijeske, a ujedno je bila i dio ovogodišnje Kontinental Trail lige.

Na utrci je nastupilo i više karlovačkih trkača i trkačica, koji su većinom odabrali stazu dugu 17,2 km, a najuspješnija je bila Gabrijela Šalković iz RaN 047, koja je osvojila odlično drugo mjesto kod žena u konkurenciji 77 atletičarki iz četiri države, a ujedno i prvo mjesto u kategoriji Veteranki 1.

Danica Bago Kotur bila je 25., Vesna Štraus 27., Andreja Čaturić 65., a Jadranka Belavić 77. U muškoj konkurenciji vrlo solidan 22. u konkurenciji 106 natjecatelja bio je Dominik Seljan.

Na kraćoj stazi od 5,7 km trčali su polaznici Škole trčanja Ran 047. Nevio Božić zauzeo je 17. mjesto u muškoj konkurenciji od 94 natjecatelja dok je Hana Lađević bila 24. u konkurenciji 100 natjecateljica.