ODLIČAN NASTUP

Mali dugoreški judo borci osvojili tri zlata i tri srebra na međunarodnom turniru Dugava kup u Zagrebu

Tri zlatna i tri srebrna odličja osvojili su najmlađi dugoreški judo borci na međunarodnom Dugava kupu u Zagrebu.

Sva tri zlata osvojili su u najmlađoj kategoriji - onoj do 8 godina starosti. Zbog iznimno velikog broja prijavljenih natjecatelja kategorija do 24 kilograma bila je podijeljena u dvije skupine, a u obje su pobijedili mali Dugorešani Jakov Protulipac i Patrik Matičić, obojica s po tri pobjede. Treće zlato dugoreškom klubu donijela je Nadia Lenard u kategoriji do 18 kilograma.

Tri djevojčice - tri srebra. U uzrastu do 10 godina starosti srebrna odličja osvojile su Nikol Šepčić u kategoriji do 32 te Dina Jaković u kategoriji do 36 kilograma, obje s po dvije pobjede i jednim porazom. Isto je uspjelo i Evi Stepić kod mlađih kadetkinja (U16) u kategoriji do 57 kilometara, također s dvije pobjede i jednim porazom.

U uzrastu do 12 godina Sofia Bosiljevac također je upisala dvije pobjede i jedan poraz, no zbog većeg broja sudionica to joj je bilo dovoljno za peto mjesto, dok je Toni Bujan kod mlađih kadeta ostao bez pobjede.