MOTOKROS

Roko Ivandić na svoj 11. rođendan osvojio prvo mjesto na prvoj utrci jugozapadne zone Europskog motokros prvenstva!

Mladi motokros vozač MX Ribnika Roko Ivandić upravo na svoj 11. rođendan ostvario je izniman uspjeh u Brežicama na prvoj od tri utrke jugozapadne zone Europskog prvenstva u motokrosu, na kojoj je nastupilo 27 vozača iz Hrvatske, Slovenije, Austrije, Italije, Francuske i Španjolske.

Već u kvalifikacijskoj utrci bio je vodeći, no zbog kvara na svjećici morao je odustati i u službenim utrkama starto je s posljednje pozicije. U prvoj utrci već je tijekom prvog kruga stigao do trećeg, a u drugom krugu i do drugog mjesta, koje je i zadržao dok je Francuz Cez bio nedostižan. U drugoj utrci, pak, Roko je otišao i korak dalje, četiri kruga prije cilja prestigao Ceza i došao do pobjede kako u toj utrci, tako i u ukupnom poretku.

Stariji brat Šimun Ivandić vozio je pozivnu utrku klase 125 ccm i osvojio vrlo dobro treće mjesto iza Slovenaca Geršara i Oseka.

Naredni vikend u Zaboku se vozi druga utrka Evropskog prvenstva jugozapadne zone.