HAKL NA ŠVARČI

Ugodno košarkaško poslijepodne na Švarči - hakleri Novog centra nakon Ljetne lige osvojili još jedan trofej

Košarkaši Novog centra nakon osvajanja Ljetne HAKL lige u Šancu, pobjedom na tradicionalnom turniru na Švarči, koji se ove godine održao po sedmi put, potvrdili su kako su trenutno zaista najbolja haklerska ekipa u gradu.

U finalnoj utakmici švarčanskog turnira koji je protekao u vrlo ugodnoj atmosferi svladali su Laviće 50:42, i to u samoj završnici. Naime, nakon što su veći dio susreta vodili i činilo se da imaju sve u svojim rukama, a onda i početkom treće četvrtine otišli na 41:31, kao da su stali pa su Lavići korak po korak došli do izjednačenja 42:42 minutu i pol prije kraja. Međutim, tada su stali oni, do kraja susreta više nisu niti jednom bili precizni, a Novi centar je bio efikasan kada je to bilo najpotrebnije i tako došao do još jednog trofeja.

U ogledu za 3. mjesto Lingua Centar je sa 67:61 bila bolja od domaćina i organizatora Švarče, a održano je i natjecanje u pogađanju trica u kojem je najprecizniji bio Đovani Klanfar iz Lingua Centra.