LAKO DO NASLOVA

Nogometaši Karlovca 1919 u finalu Županijskog nogometnog kupa sa 3:0 svladali Dugu Resu 1929

Na Stadionu Branka Čavlovića - Čavleka s otprilike dvomjesečnim zakašnjenjem zbog pandemije koronavirusa, utakmicom finala Županijskog nogometnog kupa okončana je nogometna sezona 2019/2020.

Mnogi su procjenjivali da je polufinalni ogled Slunja i Karlovca 1919 finale prije finala, a to se donekle i potvrdilo u završnoj utakmici Karlovca 1919 i Duge Rese 1929 pod reflektorima Čavlekovog stadiona.

Iako su se Dugorešani trudili i pružili hrabar otpor, Karlovčani su bili dominantni gotovo od prve do posljednje sekunde dvoboja i čini se da dosta spremno očekuju novu sezonu u kojoj su napokon u višem, trećeligaškom, rangu.

Otpor Duge Rese 1929 slomljen je u prvih pola sata - Turkalj je u 15. minuti doveo Karlovac 1919 u vodstvo, a u 30. minuti iz opravdano dosuđenog jedanaesterca nakon prekršaja nad Pahanićem, Kurečki je povisio na 2:0. I u drugom dijelu bilo je dosta prilika za Karlovčane, poneka i za Dugorešane, a konačnih 3:0 postavio je Basar u 73. minuti.

Za pobjedničku momčad igrali su: Bermanec, Pahanić (od 55. Mihalić), Vratarić, Basar, Mićunović, Marinić (od 76. Ramić), Kelava (od 67. Popovački), Kurečki (od 67. Veselić), Maletić, Prpić i Turkalj (od 76. Šprajcer).

U poluvremenu utakmice NSKŽ je podijelio prigodne nagrade pobjednicima županijskih liga za sve uzraste u ovoj sezoni. Nova, pak, počinje već za tjedan dana, u nedjelju 16. kolovoza, utakmicama 1. kola Županijskog kupa za sezonu 2020/2021.