SPORT

SJAJAN POČETAK

Bravo djevojke!! Karlovačke odbojkašice u superligaškom debiju svladale Osijek 3:2 u dvoiposatnom maratonu! (FOTOGALERIJA)

U sljedećem kolu karlovačke odbojkašice gostuju kod ekipe Kaštela, slabije kaštelanske ekipe (no, ne i - slabe!), koje su u prva dva kola zabilježile dva poraza 3:2 (od Rijeke i Splita).

Pravi odbojkaški maraton gledali smo u domaćem superligaškom debiju odbojkašica Karlovca protiv Osijeka. Nakon gotovo dva i pol sata igre svladale su domaće igračice Osijek sa 3:2 i potvrdile da kada su u top izdanju, što su danas svakako bile, mogu svladati i favorite kao što su Osječanke.

Prva tri seta ponudila su pravu dramu - u prvom setu Karlovčanke su bile bolje i mirnije i sa 26:24 došle u vodstvo uz burnu podršku s tribina. U drugom setu uzvraćaju Osječanke sa 25:23, a najveća je neizvjesnost vladala u trećem setu. Bile su karlovačke odbojkašice na rubu osvajanja seta, vodile 24:21, no ipak su Osječanke pokazale da su majstorice za izvlačenje iz teških situacija. U prvom kolu već su praktički izgubile od Splita - gubile su 1:2 i 19:24, no na kraju su - pobijedile. I ovdje su nakon maratonske borbe uspjele spasiti i ove tri set-lopte i kasnije još dvije i na kraju sa 30:28 doći u vodstvo.

Sadržaj se nastavlja...

Upravo se čita

No, nisu potonule Karlovčanke. Naprotiv, četvrti set otvaraju sa sjajnih 7:1, no gošće se ne predavaju, korak po korak dolaze i do izjednačenja - 15:15. Upravo u tom trenutku opet domaće "dodaju gas" i odlaze na 19:15 i na kraju sa 25:19 postavljaju 2:2 u setovima i osvajaju - prvi superligaški bod.

U peti set domaće opet ulaze furiozno - 5:1. Priključuju se Osječanke na 5:4, no ubrzo je 8:4. Približavaju se opet gošće, ali i domaće se opet odvajaju na 12:8. Sa 13:9, Osijek dolazi na 13:11, trener Zec traži time out i nakon toga slijede dva poena za pobjedu i ogromno oduševljenje igračica i gledatelja na tribinama ŠSD Mladost!

Spomenimo još da su u prvoj superligaškoj utakmici na domaćem parketu pod vodstvom trenera Gorana Zeca igrale: Malović, Kolaković, Maradin, Banjavčić, Grgić, Dujmović, Šolić, Ištuk, Grubešić, Vrbanić, Badanjak, Belobaba, Dančula i Barić.