TAEKWONDO

Oscar Kovačić zlatni na kriterijskom turniru za Svjetsko juniorsko prvenstvo, Lara Tuškan i Ester Mržljak srebrne

Najbolji mladi sportaš grada Karlovca za 2023. godinu, Oscar Kovačić iz TKD Prana, sjajno je otvorio i ovu sezonu. Nastavio je tako i u Kninu, gdje je osvojio zlatno odličje na prvom kriterijskom turniru za Svjetsko juniorsko prvenstvo i odmah se nametnuo kao jedan od glavnih favorita.

Kovačić je na putu do zlata u kategoriji do 78 kg svladao Kovačića iz splitskog Marjana, Blažanovića iz zagrebačke Dubrave te u finalu Šlogara iz TKD Susedgradski Sokol, svu trojicu s glatkih 2:0 po rundama.

Dvije djevojke iz TKD Prana stigle su do srebrnih odličja u svojim kategorijama. Lara Tuškan je u kategoriji do 46 kg nakon pobjeda nad Splićankom Gruić i Zagrepčankom Radek u finalu poražena od Hinić iz zagrebačkog Medvedgrada, dok je Ester Mržljak (do 63 kg) na putu do finala svladala Majić iz Maksimira, Sigut iz kninskog Diva te Habijančić iz Velike Gorice, a u meču za zlato izgubila je od Meštrović iz Medvedgrada.