NASLOVI U AFRIKU

Dieudonné Nsengiyumva iz Burundija i Etiopljanka Likina Amebaw pobjednici Elitne utrke 9. Karlovačkog Cenera, uskoro slijedi "masovka"

Dieudonné Nsengiyumva iz Burundija pobjednik je Elitne utrke 9. Heineken 0.0 Karlovačkog cenera, jedine hrvatske utrke s oznakom World Athletics i u kalendaru svjetske atletske federacije. Slavio je prilično uvjerljivo s vremenom 29:09, petnaestak sekundi ispred drugoplasiranog Kenijca Dicskona Simbe Nyakundija, dok je treće mjesto zauzeo Francuz Nicolas Navarro. Najbolji hrvatski atletičar je Petar Bratulić, koji je zauzeo vrlo dobro sedmo mjesto u jakoj svjetskoj konkurenciji, s vremenom 30:51.

U ženskoj konkurenciji također je vrlo uvjerljivo pobijedila najveća zvijezda ovogodišnjeg "Cenera", Etiopljanka Likine Amebaw, koja unatoč vrlo solidnom vremenu 33:07 ipak nije uspjela "skinuti" najbrže vrijeme Karlovačkog cenera, koje drži Kenijka Chebet iz 2019. godine.

Drugo mjesto osvojila je Belgijanka Hanne Verbruggen, dok je treća kenijska atletičarka Susan Chembai Arambisi. Vrlo dobro šesto mjesto osvojila je najbolja Hrvatica - Tea Faber iz Atletskog kluba Dubrovnik.